YEŞİLKENT

S.S. YEŞİLKENT KONUT YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Nazım ÇUHALI
Genel Başkan

1991 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten sonra çeşitli Belediyelere ve resmi kurumlara arsa tahsisi için müracaatlar yapmış, 1993 yılında Gürpınar Belediyesi’nden 3.200 konutluk arsa tahsisi almıştır.

Birliğe bağlı yaklaşık 30 kooperatife blok tahsisi şeklinde, 3.200 konutun tamamı tahsis edilmiştir. Tahsisler yapılırken kooperatifin üye potansiyelinin olmasına önem verilmiştir. Kooperatifler, 1997 yılından itibaren inşaatlarına başlamış, 2002 yılında inşaatlar büyük ölçüde tamamlanmıştır. 1999 yılında yaşanan Marmara depreminde, inşaatları  devam eden kooperatifler olumsuz bir şekilde etkilenmiştir.
Deprem sonrasında, İstanbul Teknik Üniversitesi’ne müracaat edilerek Birliğimize bağlı 45 blok inceletilmiş ve tamamının deprem öncesi güvenliğine sahip oldukları ile ilgili rapor alınmıştır.

Bu tarihe kadar Birliğimiz modern yaşamın gereği olan tüm teknik alt yapı yatırımlarını tamamlamıştır. Bu kapsamda tüm kooperatiflere hizmet edecek atık su kanal işleri, yağmur suyu kanal işleri, PTT kanal ve kablo işleri, içme suyu şebekesi, orta ve alçak gerilim elektrik hatları, 7 adet trafo binası ve tüm bölgeye hizmet verecek olan PTT santral binası inşaatı ile tüm üyelere hizmet eden merkezi uydu TV sistemi kurulmuş ve hizmete alınmıştır. Tüm bu alt yapı işlerinin proje ve uygulamaları, en yüksek standartta malzeme ve işçilikler kullanılarak bir çok özel inşaatta dahi olmayan kalitede gerçekleştirilmiştir.

Kooperatiflerimiz 2002 ile 2004 yılları arasında iskanlarını (oturma izinlerini) alıp, kat mülkiyetine geçmiş ve  üyelerine tapularını vererek tasfiye sürecine girmişlerdir.

S.S. YEŞİLKENT KONUT YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ
Adres: Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:73/1 Gürpınar Büyükçekmece-İSTANBUL
Tel: 0212-855 00 17
Faks: 0212-855 00 51
E-posta:   Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Web İstatistikleri

Bugün48
Dün125
Hafta48
Ay1876
Tümü95287

(C) Arne